Zázrak pro pokožku vašeho obličeje má jméno přírodní sérum na pleť

Vyjádřit v češtině jasně a krátce význam slova “sérum” je docela tvrdý oříšek k rozlousknutí. Už proto, že tento výraz má významů hned několik. Že se tak označuje tekutina vzniklá po srážení krve, tuší pravděpodobně málokdo. Ovšem jako očkovací látku nebo kosmetický či medicínský přípravek s vyšším obsahem aktivních látek, který je určen pro cílenou efektivní péči,  zná sérum skoro každý. A ve fiktivním světě literatury a filmu se v přeneseném významu používá jako kouzelný prostředek, díky němuž se dosáhne kýženého cíle. Co bychom za to dali, kdyby existovalo sérum lásky nebo sérum pravdy! Musíme se spokojit s tím, že máme alespoň něco – přípravky, které dovedou uzdravit nebo zkrášlit. Takové přírodní sérum na pleť totiž dokáže opravdu zázraky. 

Koncentrace v jedné kapce – to je přírodní sérum na pleť

Když si koupíte pleťové sérum, budete v ruce třímat malou lahvičku s tekutým obsahem. Přesto vám vydrží dlouho. To proto, že budete aplikovat  pouze několik málo kapek. Jak je možné, že nám obličejová séra dodají plnou pečující sílu v tak nepatrném množství? Protože sérum na obličej je mix krásy a péče z vysoce koncentrovaných a skutečně účinných ingrediencí. 

ezi nejoblíbenější patří kyselina hyaluronové, termální voda, aminokyseliny nebo vitamíny. Ty by měly zajistit vyváženou, zdravou a svěží pleť. V kosmetickém průmyslu existuje správné sérum pro každý problém a potřebu pleti. A samozřejmě úplně nejlepší je, když jejich součástí je maximální množství přírodních výtažků. Každý se přece raději zakousne do čerstvého jablka nebo mrkve, než aby polykal průmyslově vytvořené tablety z tuby. O prospěšnosti co se týče zdraví ani nemluvě. 

Kyseliny a jejich pomocníci

Problematická pleť je velmi široký pojem. Vad a nepříjemností k odstranění nebo zmírnění se vyskytuje celá řada. Co je důležité: pokud vás opravdu obtěžuje ve větší míře jeden konkrétní neduh, můžete sáhnout po příslušném séru vytvořeném právě pro váš problém: 

  • Trápí vás nečistá pleť a pupínky? Zvolte sérum s kyselinou salicylovou, sírou, kyselinou fytovou a farnesolem.
  • Už jste zjistili, že vrásky sam jen tak nezmizí? Pro oddálení jejich rozšíření jsou však pleťová séra proti stárnutí úžasná. Složky proti stárnutí retinol, kyselina ferulová, peptidy a kyselina glykolová zajišťují mladistvou pleť.
  • Máte pigmentové poruchy nebo pigmentové skvrny ze slunce? Správná séra na obličej nim obsahují vitamín C a bylinné extrakty. 
  • Vypadáte kvůli příliš bledé pleti nezdravě? Vodička s vitamínem C a kyselinou hyaluronovou poskytuje podporu svěžesti.
  • Je vaše pleť v obličeji suchá? Kyselina hyaluronová a aloe vera jsou zázračnou zbraní proti suchosti, zajišťují dostatečnou vlhkost.
  • Prozrazuje zarudlá, a podrážděná pokožka, že máte citlivou pleť? Termální voda v séru zklidňuje pokožku. 

A pro ty šťastné, kteří nic negativního na své pleti nepociťují, existují přípravky, aby to tak zůstalo. Skvělé udržovací (nebo chcete – li preventivní) sady obsahují např. bobule açaí a zelený čaj, které zajišťuje vyváženou pleť. 

Živá voda pro dny všední a sváteční

Sérum lze začlenit do každodenní kosmetické péče, aplikuje se mezi čištěním obličeje a denním nebo nočním krémem. Důležité je, aby vyčištěná pokožka í byla zcela suchá, jinak by se  zkrášlovací přípravek nemohl rychle vstřebat. Může také sloužit jako krátkodobý pomocník, když pleť nutně potřebuje nějakou vzpruhu; z nouze pomůže rozjasňujícím a osvěžujícím efektem například po probdělé noci nebo před mimořádnou událostí. Každopádně by nemělo chybět na žádném toaletním stolku.  

Jak často používáte pleťové sérum a jakou s ním máte zkušenost? Nebojte se podělit se s námi v komentářích.

Ladislava Hroníková