Odstranění permanentního obočí se obávat nemusíte. Kvalitní lasery pracují efektivně a bezpečně!

Uvažujete o odstranění permanentního obočí, ale nevíte, jakou metodu zvolit? Zda dát přednost “mechanické cestě”, nějaké chemii nebo jestli si raději nevybrat laser? Faktem je, že permanentní make-up, a tedy i obočí, je stále oblíbenější. Protože vás však jeho aktuální podoba může časem omrzet, což se celkem často stává, má moderní kosmetika k dispozici hned několik řešení. A to většinou celkem spolehlivých. 

Ale které z nich je nejlepší? Jakou cestou je rozumné se vydat? Hned se na to podíváme.

 

Odstranění permanentního obočí lze dosáhnout několika způsoby

Permanentní make-up je kosmetické řešení především pro jedince, kteří chtějí ušetřit čas nezbytný pro každodenní líčení. Někteří z nás pro to však mohou mít i jiné důvody. Třeba prostě jen obyčejné líčení nemají rádi. Nicméně, s měnícími se trendy a osobními preferencemi řada z nás zatoužit opět po změně. A může se tedy chtít permanentního make-upu, například právě obočí, zase zbavit. 

Naštěstí existuje několik metod, které si s tím poradí. Je tu dermabraze, chemický peeling a pochopitelně také laser. Každá metoda má své specifické využití, jinou efektivitu a také sadu potenciálních rizik. Faktem ale je, že je to právě posledně jmenovaná metoda, tedy laserové odstranění, která je považována za nejefektivnější a nejbezpečnější. Dermabraze a chemické peelingy mají přece jen více negativ a mohou být také vhodnější spíše pro méně hluboké nebo méně rozsáhlé aplikace permanentního make-upu, zatímco laser si spolehlivě a bezpečně poradí se vším.

Metody odstranění permanentního obočí:

  • Laserové odstranění – Použití laserové technologie k rozbití aplikovaného pigmentu.
  • Dermabraze – Mechanické odstranění vrchní vrstvy kůže, kde je pigment umístěn.
  • Salinová metoda – Použití solného roztoku k “vytáhnutí” pigmentu z kůže.
  • Chemický peeling – Aplikace chemických látek, které pomáhají odstranit pigment.

 

Proč je laser nejlepší a logicky i nejoblíbenější?

Jak jsme už zmínili, make up podléhá trendům. Chcete se zbavit permanentního obočí, protože už není trendy? Máte možnost. S laserem je to snadné. Laserové odstranění permanentního obočí je moderní a efektivní metoda, která využívá pokročilou laserovou technologii k cílenému rozpadu a odstranění pigmentu z kůže. Tento postup je obzvláště oblíbený díky své přesnosti, efektivitě a minimalizaci poškození okolní kůže. 

Mezi hlavní výhody laserového odstranění patří schopnost cílit na specifické pigmenty, což znamená, že může být účinné i proti nejtmavším a nejhlouběji vpraveným barvám. Laser zároveň stimuluje produkci kolagenu a elastinu, což může vést k lepší textuře a vzhledu ošetřené oblasti. To je jistě také významné plus.

Díky své vysoké účinnosti, minimálnímu riziku jizev a schopnosti zachovat integritu okolní kůže je laserové odstranění považováno za nejlepší volbu pro odstranění permanentního obočí. Je proto celkem logicky také nejoblíbenější

Rychlé hojení a žádné komplikace

Rychlý proces hojení a také možnost precizní korekce nežádoucích výsledků permanentního make-upu. To jsou další z předností použití laseru. V porovnání s jinými metodami nabízí laserové odstranění vyšší stupeň kontroly a méně nepříjemných vedlejších účinků. Tak to zkrátka je. Zdá se být proto ideálním řešením pro každého, kdo hledá bezpečný a efektivní způsob, jak se vrátit k přirozenému vzhledu svého obočí. 

A jak je to s tolik vyzdvihovanou efektivitou této metody?

 

Efektivitu ovlivňuje několik faktorů

Efektivita odstranění permanentního obočí, která je u laseru obecně velmi vysoká, samozřejmě závisí na řadě faktorů. Jde zejména o konkrétní typ použitého inkoustu, o hloubku aplikace a také o barvu pigmentu. Černé a tmavě hnědé pigmenty jde obvykle odstranit lehce, zatímco světlejší barvy mohou přece jen dát trochu více práce. Laserové odstranění obvykle přináší uspokojivé výsledky velmi rychle, a to už po několik málo “sezeních”. U jiných metod to tak oslnivé není.

Máte hlouběji do kapsy? Nevadí!

Péče o krásu nemusí být vždy drahá. Náklady na odstranění permanentního obočí se mohou výrazně lišit v závislosti na zvolené metodě, renomé zvolené kliniky, a také s ohledem na počet potřebných sezení. Laserové řešení je cenově dostupné. Cena laserového odstranění permanentního obočí se obvykle počítá v nižších tisících korun. Takže nejde o nic, co by se nedalo zvládnout. A to i v případě, máte-li poněkud hlouběji do kapsy. Některé kliniky a salony krásy navíc nabízejí balíčky ošetření za sníženou cenu, což může být finančně zajímavé. A někdy vám své služby poskytnou dokonce i na splátky! Takže bez obav!

 

Na co je dobré se připravit?

Uvažujte o laseru? Pak se na klinice nevyhnete nějaké té konzultaci, abyste získali představu o tom, co vás asi tak čeká. Popíší vám metodu, nastíní následnou péči a odhadnou i cenu. Před zahájením procedury odstranění permanentního make upu je taková konzultace nezbytná. Ujme se vás odborník, který může nejlépe posoudit vaše specifické potřeby a doporučit optimální postup. Je samozřejmě vždy důležité zvážit i váš aktuální zdravotní stav – třeba případné kožní problémy. Zkrátka všechno, co by mohlo ovlivnit proces hojení a tedy i celkový výsledek. 

Následné péči věnujte patřičnou pozornost!

Necháte si permanentní obočí odstranit laserem? Rozumné rozhodnutí! Ale pozor! Po proceduře je nezbytné dodržovat doporučení, jichž se vám dostane na klinice. Pro rychlé hojení a minimalizaci rizik je to důležité. Následné péči zkrátka věnujte patřičnou pozornost. Ale nebojte se, nejde o nic složitého. Posuďte sami:

Co je po proceduře doporučováno:

  • Aplikace speciálních krémů
  • Udržování ošetřené oblasti v suchu
  • Ochrana před sluncem
  • Vyhýbání se kosmetice

 

Zvolte si nejspolehlivější řešení!

Odstranění permanentního obočí je kosmetická procedura, která vyžaduje hlavně pečlivý výběr metody, a to s ohledem na její efektivitu, bezpečnost a případně i cenovou náročnost. 

Chcete se zbavit make upu, který vás už omrzel? Jde to. A může to být celkem jednoduché. Pokud si ovšem zvolíte to nejspolehlivější řešení!

Ladislava Hroníková