Barevné punčochové kalhoty rozzáří podzimní šeď. 4 tipy, jak je správně nosit

Barevné punčochové kalhoty dokáží rozzářit váš den a vdechnout vašemu šatníku nový rozměr. Ty silnější, které jsou určené pro chladnější měsíce roku, ocení i ženy, které se sukním spíše vyhýbají, protože se v klasických punčocháčích necítí dobře. Podobně si je zamilují i ty, kterým je v zimě v džínách či kalhotách zima. Zimní punčocháče totiž příjemně hřejí. 

Barevných punčochových kalhot se bát nemusíte, ani když máte silnější nohy. Volte však raději tmavé barvy 

Je to tak. Černá barva zeštíhluje a platí to i v případě punčochových kalhot. Nejen těch podzimních, ale i v případě klasických. I u těch je většinou lepší upřednostnit černou variantu před tou transparentní. Také si pamatujte, že lesklé silonky s lycrou nohy hodně rozšiřují a ty pak působí nehezkým dojmem. A s jejich nošením šetřete jako šafránem. Měly by se totiž nosit jen na na ty nejdůležitější a nejvznešenější společenské události. Třeba při příležitosti, kdy budete pozváni na návštěvu do nějaké evropské královské rodiny či na předávání cen Oscarů. 

Chcete-li vypadat v punčochových kalhotách štíhleji, volte decentnější barvy. Vhodné jsou třeba šedá, černá nebo námořnicky modrá. 

Síla punčocháčů by měla být úměrná tomu, jak teplé oblečení na sobě máte

Je to jednoduché pravidlo, které ovšem mnoho žen ignoruje. Pak z toho vychází podivný nesoulad, který cítíte, ale nevíte proč. A jedním z důvodů může být právě disharmonie vašeho oblečení.  

Nosíte-li už teplejší šaty, není vhodné si k nim vzít klasické silonky, i když vám v nich bude na pracoviště dobře. Lepší variantou právě už silnější podzimní punčocháče. A naopak. Barevné punčochové kalhoty nikdy nenoste ke kostýmku nebo na slavnostní příležitosti. 

Pozor na ty vzorované  

Punčocháče se vzory se staly zajímavým doplňkem šatníku žen, které chtějí zaujmout a nebojí se experimentovat. Ovšem často je lepší se držet pravidla „dvakrát měř a jednou řež“ a  kdy si je navléci, patřičně rozvážit. 

  • Mnoho vzorů totiž dokáže rozšířit nohy i velmi hubeným modelkám. Položte si tedy otázku, jak budou vypadat nohy, které jsou přirozeně štíhlé, a jak vizuálně dopadnou dolní končetiny, které už tak štíhlé nejsou? 
  • Chcete-li i vy mít nějaké punčocháče se vzorem, nejuniverzálnější a nejlepší variantou jsou ty zdobené maličkými puntíky.
  • Velké asymetrické vzory na transparentních punčocháčích mohou z dálky vypadat divně a evokovat různá zranění či nedostatky pokožky. 
  • Béžové podzimní punčocháče nesluší téměř nikomu. Ani ženám štíhlým a vysokým. 

Punčochové kalhoty s optickými iluzemi nebo asymetrickými vzory dostanou nejen chodce kolem vás

Chcete-li vypadat intelektuálně, nevolte tento druh punčochových kalhot. Lehce se vám totiž může stát, že se obětí optického klamu stanete i vy. Sice se po vás budou ostatní chodci ohlížet, jen to nebude kvůli tomu, jak skvěle v nich vypadáte. Spíše v tom bude hrál roli čistá zvědavost. Například kvůli otázce, jak je možné, že nekulháte, když máte jednu nohu delší a druhou kratší? 

Barevné sladění je celého outfitu je důležité. Jak kombinovat?

  • Barvy by se měly doplňovat. Nesnažte se být od hlavy až k patě oblečené pouze do jedné barvy.
  • Máte-li šaty studených barev, vybírejte z této škály i punčocháče. A naopak. Teplé barvy sukně by měly být doplněny teplými barvami vašich punčochových kalhot. Ne však stejnými. 
  • Barva punčochových kalhot, která koresponduje i s botami, vám opticky prodlouží dolní končetiny.  
  • Naopak se vyhněte vzorům, které horizontálně dělí nohy na dvě poloviny. Tím se vám nohy naopak nehezky zkrátí. Takže pokud jste menší postavy, raději se takovým modelům vyhněte. 
  • Šedá krásně vynikne v kombinaci s pastelovými barvami.  
  • Vínová bude dobře vypadat s krémovými odstíny, ale klidně i s černou nebo tmavě modrou.

Jaké jsou vaše nejzářivější punčocháče, které vlastníte?

Ladislava Hroníková