Kryty na iPhone 6 S Plus – nabídka je široká. Jaký typ je nejlepší?

Potřebujete zcela nový kryt na iPhone 6 S Plus? Výběr je opravdu rozmanitý, pro někoho možná až příliš. Nevíte, jak se v bohaté nabídce orientovat? Vybírat můžete podle několika základních parametrů, se kterými vás podrobně seznámíme v našem článku. Díky našemu přehlednému manuálu si vyberte kryt, který do puntíku splní vaše očekávání.

Kryty na iPhone 6 S Plus – zadní, nebo flipový?

Nejdříve je nutné, abyste si ujasnili, jakému typu krytu dáváte přednost. Kryty na iPhone 6 S Plus můžeme rozdělit do dvou základních skupin.

  • Zadní kryty patří k nejoblíbenějším. Na mobil se velmi snadno zacvaknou (musí být kompatibilní s daným modelem mobilního telefonu). Tento typ chrání zadní část telefonu a jeho boky. Jemně přesahuje přes hrany telefonu, takže poskytuje i určitou ochranu displeji. Pokud chcete mít jistotu, že pro jeho ochranu děláte maximum, dokupte si společně se zadním krytem také fólii, nebo ještě lépe ochranné tvrzené sklo. 
  • Flipové kryty chrání celé tělo mobilního zařízení. Mobil se nejčastěj zasune do vnitřní kapsy. Luxusní flipové kryty lze zároveň použít jako peněženku. Obsahují organizér na platební karty a kapsu na papírové bankovky.

3 důvody, proč se vám vyplatí koupě kvalitního krytu

  1. Ochranná funkce – kryty, obaly a pouzdra mají mobil chránit před mechanickým poškozením. Moderní mobilní telefony plní funkci multimediálního zařízení, které využíváme k práci, studiu i zábavě. Tato vyspělá technologie je ale poměrně křehká. Pokud si rovnou nepořídíte skutečně odolný mobil, jehož tělo vydrží i extrémní zátěž,  budete muset ochranu řešit externě. To znamená s pomocí krytů a tvrzených skel.
  2. Finančně náročné opravy – dalším pádným argumentem jsou náklady spojené s opravou poškozeného mobilu. Tradičně nejdražší je oprava prasklého displeje, přitom k jeho rozbití stačí opravdu málo.
  3. Ztráta pracovního nástroje – mobil je pro mnohé z nás regulérní pracovní nástroj, bez kterého už se prostě neobejdeme. V případě, že si mobil poškodíte, budete nuceni okamžitě najít náhradu. Pro mnohé profese ztráta mobilu, byť jen na pár dní, představuje velké komplikace. 

Bohužel, ne ve všech případech je mobil pouze nutným komunikačním a pracovním nástrojem. Někteří lidé přiznávají, že jsou na mobilu závislí a nedokážou ho odložit. Tito lidé trpí klasickými abstinenčními příznaky. Vybitá baterie, nebo rozbitý displej pro ně představuje stresovou zátěž.

Vybírejte kryt podle materiálu

Už máte jasno, zda zvolíte flipový nebo zadní kryt. Proto můžete přejít k volbě materiálu, ze kterého je vyroben. Jednotlivé materiály se liší vzhledem a vlastnostmi.

Jaké máte možnosti?

  • Silikon – je tvárný, flexibilní a má moderní look, který ocení především mladší generace. Jeho největší předností je velmi snadná manipulace a také údržba. Vaše zařízení prostě jen zasunete dovnitř a hotovo. Pokud je obal plně kompatibilní, jde to opravdu lehce a všechny porty jsou přístupné přesně tak, jak by měly být. Silikon poskytuje dostatečný stupeň ochrany pro běžného uživatele. Pokud se vám kryt zašpiní, stačí jej umýt vodou a saponátem. Počítejte ale s tím, že barvy a potisky začnou po čase blednout a průhledné obaly zežloutnou.
  • Tvrzený plast – není tak ohebný jako silikon, ale je srovnatelně odolný. Stejně jako silikonové kryty i ty plastové jsou k dostání v různých barevných provedeních, bez potisku, nebo s potiskem. Jejich nasazení a sejmutí není složité, i když někteří uživatelé v tomto ohledu preferují silikonový obal.
  • TPU – představuje, co se týče flexibility kompromis mezi plastem a silikonem.
  • Pravá kůže – kryty z kůže jsou nejčastěji flipové. Jsou elegantní a chrání celé tělo mobilu nejen jeho zadní část. 

Užitečný tip!

Objednali jste si kryt z e-shopu a chcete jej reklamovat? V tom případě byste měli vědět, že při reklamaci si zvolíte způsob náhrady vy a ne prodejce.

Vždy se ujistěte, že je obal plně kompatibilní

Kryt by měl být především kvalitní, aby mohl plnit svou primární funkci. Ideální jsou originální kryty Apple, u kterých máte absolutní jistotu, že budou na váš iPhone sedět jako ulité.

Běžný uživatel si vystačí se silikonovým, nebo plastovým krytem.

Fajnšmekři by měli určitě sáhnout po luxusním koženém flipovém krytu.

Vybíráte kryt pečlivě, nebo vám je to celkem jedno? Čemu dáváte přednost silikonu, nebo plastu? Myslíte si, že je nezbytné kupovat pouze originální doplňky Apple, nebo s tímto názorem vůbec nesouhlasíte?

Ladislava Hroníková